Facebook

Úvod > Projekty > Všesportovní a volnočasový areál Hraběnka

Všesportovní a volnočasový areál Hraběnka

 

 

 

"Všesportovní areál Hraběnka
 finančně podporuje Liberecký kraj"

Lyžařské běžecké tratě začaly v prostoru Hraběnky vznikat v roce 1945, asfaltová dráha pro kolečkové lyže byla otevřena v roce 1976. V této době již v Jilemnici existoval i klub biatlonu, který tehdy postavil střelnici v prostoru tzv. pískovnice (bývalý důl na písek). To, co v 80. letech zajišťovalo Jilemnici exkluzivitu, bylo opotřebováno. V současné době již nelze stávající kolečkovou dráhu užívat a tak nadějní mladí sportovci své tréninky provozují na frekventovaných komunikacích, střelnice nesplňuje současné bezpečnostní předpisy.

První snahy o obnovení areálu sahají až do roku 2002, studie obnovení dráhy byla vypracována v roce 2004, další pak v roce 2006. Při dalším rozpracování těchto studií a při respektování soukromého vlastnictví nakonec vznikl koncept komplexní obnovy areálu.

Sportovní areál Hraběnka je hojně využíván pro sportovní účely, v zimě pro běh na lyžích, biatlon, v létě pak pro jízdu na kole, na kolečkových bruslích, na kolečkových lyžích či pro běh. Areál plní zároveň pro obyvatele města funkci volnočasovou – turistické využití, hry v přírodě, místo pro odpočinek.

Výsledným stavem bude:

  • 7,8 km zpevněných komunikací s univerzálním využitím, včetně řešení povrchového odvodnění a částečného osvětlení (I. etapa 2,6 km)
  • nová biatlonová střelnice pro celkem 20 střeleckých stavů včetně osvětlení, se zázemím pro biatlonový klub
  • provozní budova pro ČKS SKI a veřejnost umístěná na místě stávajících lyžařských buněk
  • 3 nové manipulační plochy (parkoviště) – u provozní budovy (44 míst), na okraji lesa ve směru na Mříčnou (20 míst) a na konci města ve směru na Roztoky u Jilemnice (20 míst), plochy mohou sloužit manipulační práci spojené s údržbou lesních ploch.
  • Chodník pro pěší od buněk (provozního objektu) k lesu (625 m).

 

Kontakt:

Ing. Aleš Vaněk – gestor projektu, tel: 737 222 411, e-mail: slkjilemnice@seznam.cz

Ing. Martin Šnorbert – vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku, tel: 481 565 127, e-mail: snorbert@mesto.jilemnice.cz

Dokumenty ke stažení

ZveřejněnoDokument
11.11.2016Náhled na plánovaný vzhled biatlonové střelnice na Hraběnce (typ: DOCX, velikost: 1.07 MB)
Vizualizace řešení prostoru střelnice
07.10.2016Informace o projektu stav září 2016 (typ: PDF, velikost: 483.48 Kb)
 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.