Facebook

Úvod > Projekty > Letní koupaliště v Jilemnici

Letní koupaliště v Jilemnici

Vana bazénu byla postavena někdy kolem roku 1941 a sloužila k plavení koní, k naplnění bazénu se nejprve využívala voda z Jilemky, v roce 1984 byl vybudován potrubní přivaděč v délce 3 km s jímáním vody na Jizerce – doprava byla řešena výtlakem pomocí velkoobjemových čerpadel. Před ukončením provozu koupaliště nabízelo návštěvníkům jednoduché hřiště pro plážový volejbal a hrací plochy minigolfu. Chátrající provozní budova zajišťovala nezbytné zázemí v podobě převlékacích boxů a WC.

Jelikož celkový technický stav vodního přivaděče, bazénové vany i zázemí došel do podoby, kdy nebylo reálné uvést areál do provozuschopného stavu, rozhodl provozovatel (Sportovní centrum Jilemnice – příspěvková organizace města Jilemnice) v r. 2007 o jeho uzavření až do doby provedení razantní opravy, která by zajistila možný provoz.

Technický stav areálu koupaliště je natolik kritický (hygiena, bezpečnost, estetická hodnota), že ho nelze provozovat bez zásadních oprav bazénové vany, doplnění úpravny bazénové vody, dořešení otázky zdrojové vody, zřízení parkoviště aut, obnovy sportovišť a zahradnického zásahu do stávající zeleně areálu.

V roce 2007 byl zpracován investiční záměr „Rekonstrukce a modernizace koupaliště v Jilemnici“, který řešil provozní a investiční možnosti rekonstrukce a modernizace stávajícího letního koupaliště. Tento záměr byl rozpracován projektovým ateliérem až do fáze projektové dokumentace pro vydání stavebního povolení a představoval vložení nerezových bazénů s nezbytnými vodními atrakcemi (skluzavka, tobogán) do stávající betonové vany a posun v rámci řešení zázemí koupaliště (provozní objekt, příjezd ke koupališti, parkoviště a zdroj užitkové vody z vrtu). Navrhované řešení koupaliště s nerezovou vanou z roku 2016 bylo ještě před dokončením veřejné zakázky a uzavřením smlouvy o dílo zamítnuto v obecném referendu. 

Po volbách v roce 2018 byla ustanovena nová pracovní skupina, která začala připravovat v daném prostoru záměr koupaliště s biotopovým čištěním, při využití části správních rozhodnutí získaných v předešlém období (zkušební vrt, přístupová komunikace, modrásková louka). Investorem a vlastníkem pozemků koupaliště (tak, jako v závěru přípravy výstavby nerezového koupaliště) zůstává Sportovní centrum s.r.o. Jilemnice.


Kontakt:

Evžen Malý – garant projektu, tel: 602 161 650, e-mail: evzen@knihajilemnice.cz

Ing. Jaroslav Hornig – jednatel Sportovního centra s.r.o. Jilemnice, tel: 603 819 334, 603 584 948, e-mail: info@sport-jilemnice.cz

Dokumenty ke stažení

ZveřejněnoDokument
07.10.2016Informace o projektu Letního koupaliště stav září 2016 (typ: PDF, velikost: 753.20 Kb)
 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.