Facebook

Úvod > Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Při tvorbě a správě těchto stránek byla a je zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny zásady přístupnosti podle metodik WCAG a Pravidel tvorby přístupného webu připravené pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.

Web je vytvořen podle specifikace XHTML 1.0 Strict a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah je kompletně oddělen od stylu pomocí CSS, díky tomu je možné web prezentovat na dalších výstupních zařízeních. Velikost písma je definovaná v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat i zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.

Informace prezentované v jiných formátech

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech

 • PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
 • DOC, XLS, PPT - společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.
 • RTF - dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.
 • Pro některá oznámení uveřejněná na elektronické úřední desce Městského úřadu Jilemnice není k dispozici elektronická textová verze, jsou tedy k dispozici pouze v obrazovém formátu (JPG, GIF).
 • ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.
 • Výjimečně jsou na těchto stránkách umístěny také dokumenty ve formátech DOCX, XLSX, PPTX. I v tomto případě společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.

V případě, že Váš operační systém nepodporuje instalaci těchto prohlížečů, kontaktujte nás a domluvte se na zaslání souboru v jiném formátu.

Implementace podmíněně povinných pravidel podle zák. č. 365/2000 Sb.

 • Pravidlo č. 3
  Web na některých místech využívá funkcí JavaScript, které mají ovšem pouze podpůrný charakter a zvyšují uživatelův komfort při prohlížení stránky. Při vypnutí JavaScriptu nedochází ke ztrátě přístupu k informacím, ani k zamezení využití podstatných funkcí. Na některých místech je využit Adobe Flash plugin, který zvyšuje komfort při přehrávání Video souborů či prohlížení Virtuální prohlídky města. Pokud uživatel Adobe Flash plugin nemá, má možnost přistoupit k informacím pomocí doplňkových formátů jako soubory AVI videa či jako fotografie / obrázky.
  Pravidlo č. 3 je splněno.

 • Pravidlo č. 9
  Pro některá oznámení uveřejněná na elektronické úřední desce Městského úřadu Jilemnice není k dispozici elektrinická textová verze, jsou tedy k dispozici pouze v obrazovém formátu (JPG, GIF).
  Pravidlo č. 9 je splněno.

 • Pravidlo č. 14
  Pravidlo č. 14 je splněno.

 • Pravidlo č. 15
  Pravidlo č. 15 je splněno.

 • Pravidlo č. 17
  Všechny stránky obsahují skryté navigační menu, kterým lze přeskočit opakující se bloky obsahu a přejít rovnou na hlavní text článku, menu, vyhledávání nebo patičku.
  Pravidlo č. 17 je splněno.

 • Pravidlo č. 20
  Pravidlo č. 20 je splněno.

 • Pravidlo č. 23
  Pravidlo č. 23 je splněno.

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu správce serveru spravce@mesto.jilemnice.cz.

 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.