Úvod > Videodokumenty

Jilemnický kros

18.10.2015

Dvacátý první ročník jilemnického krosu, Memoriál Oldy Hrubého se uskutečnil v neděli 18. října 2015 v areálu jilemnické Hraběnky.

Pořadatelé ze SKI Jilemnice připravili tradičně dvě tratě. Pětikilometrovou trať pro ženy a kategorie mládeže a desetikilometrovou pro muže.

Start všech kategorií byl hromadný a tak ještě na prvním stoupání byly v početné skupině běžců zastoupeny všechny kategorie.

V kategorii žen se do čela dostala dvojice lyžařek, Karolína Grohová a Sandra Schutzová. Dlouho běžely spolu, ale nakonec závod pro sebe rozhodla Karolína Grohová.

Také o třetí místo se dlouho bojovalo. Souboj Kateřiny Janatové a Dagmar Rychnovské pro sebe rozhodla o osmnáct let starší závodnice, Dagmar Rychnovská. Ale samozřejmě se bojovalo i o další pořadí.

Mezi muži nedal šanci svým soupeřům Radek Groh. Jeho náskok v cíli byl přes tři čtvrtě minuty. Na druhém místě skončil Martin Čvarc a třetí pak Míla Honců.

Závody se běžely za příjemného podzimního počasí a na vítěze pak čekaly zasloužené odměny a ovace při vyhlášení vítězů.